trenru
FABRİKA
FABRİKA
OFİS
+90 555 396 32 04 Pzt - Cm 08:30 - 18:00 Sanayi Mah. 60348. Cad. No:32 Şehitkamil/Gaziantep
+90 506 969 84 96 Pzt - Cm 08:30 - 17:00  Gaziantep Üniversitesi Teknopark Şahinbey/Gaziantep
Uluslararası Standart
TSE - CE - ISO
Yerli Üretim
MADE IN Türkiye
Memnuniyet
%100 Mutlu Müşteri
TEKLİF AL

Tek Cidarlı Yakıt Tankı

Tek Cidarlı Yakıt Tankı
Yakıt Tankı

Tek Cidarlı Yakıt Tankı

Tek Cidarlı Yakıt Tankı

Tek Cidarlı Yakıt Tankı ,  genellikle Akaryakıt, Mazot, Benzin, Fuel-oil, ve farklı türevlerde yanıcı ve yanıcı olmayan yağların depolanması sebebiyle üretilir .

Yakıt tankları aldıkları isimden de anlaşılacağı gibi yanan yakıtın veya bunun için yağın depolanması atmosfere açık tanklardır, Ancak TSE ve ilgili diğer ülke standartlarında basınçlı tanklar olarak değerlendirilir.

GARANTİ

2 YIL

KALİTE BELGELERİ

TSE – CE – İSO

TÜR

TEK CİDARLI – ÇİFT CİDARLI

UYUMLULUK

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR TEKNİK ŞARTNAME UYUMLU

yakıt tankı
akaryakıt tankı
Yakıt Tankı

KULLANIM ALANLARI

Yakıt tankları aldıkları isimden de anlaşılacağı gibi yanan yakıtın veya bunun için yağın depolanması atmosfere açık tanklardır, Ancak TSE ve ilgili diğer ülke standartlarında basınçlı tanklar olarak değerlendirilir.

Akaryakıt, Mazot, Benzin, Fuel-oil, ve farklı türevlerde yanıcı ve yanıcı olmayan yağlar depolanır.

Yakıt tankları kullanım ve depolama amaçlarına göre ana iki grupta değerlendirilir;

1 – YERALTI YAKIT TANKLARI

2 – YERÜSTÜ YAKIT TANKLARI

Bu tanklar da ayrı kullanım ve isteğe bağlı ısıtıcılı, ısıtıcısız yakıt pompası, çift cidarlı ve tek cidarlı yakıt tankı, izoleli ve izolesiz yakıt deposu, silindirik veya prizmatik yakıt pompası gibi çeşitlendirilebilir.

YERALTI YAKIT TANKI

Depolanacak yakıtın ilgili mevzuat ve şartlarından gerekli. Akaryakıt üzerinde, çok araç bulunan yakıt transferi ile ilgili tercih edilir. Beton havuzunda, yakıt deposu yerleştirme içindir. Yeraltı yakıt tankları tek ve çelik cidarlı olarak imal edilen ve dış kaplaması şartına göre epoksi veya zift kaplama olarak yapılmaktadır. Mevcut şartnameniz iyi değerlendirelisiniz sağlar şartnameniz yoksa tarafımızdan yardım bilgileri info@endustriyelenerji.com

YERÜSTÜ YAKIT TANKI

Depolanacak yakıtın ilgili mevzuat ve şartlandırılması gerekiyor. Yer sıkıntısı bulunmayan ve mobil yakıt istasyonlarında tercih edilir. Zemin beton kaide ile sağlamlaştırılabilir yakıt deposu için kaide hazırlanır ve yakıt tankı bu kaide üzerine sabitlenerek çevre tel çit ile koruma altına alınır, bu işlemden sonra yakıt deposunun altında yapılır. Yerüstü yakıt tankları tek ve çift cidarlı olarak imal edilen ve dış kaplaması şartına göre epoksi veya zift kaplama olarak yapılmaktadır. Mevcut şartnameniz iyi değerlendirelisiniz sağlar şartnameniz yoksa tarafımızdan yardım bilgileri info@endustriyelenerji.com

TEK CİDARLI YAKIT TANKI

Yakıt tankılarında cidar tankı dış yüzeyini oluşturan sac bölmeye denir bu bölme tek kattan oluşmuşsa Tek Cidarlı Yakıt tankı olarak kullanılırılır. En düşük kullanım. S235JR (siyah sac) veya isteğe göre paslanmaz sac mevcuttur.

ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKI

Yakıt tankılarında cidar tankı dış yüzeyini oluşturan sac bölmeye denir bu bölme çift kattan oluşmuşsa çift Cidarlı En düşük kullanım. Çift cidarlı yakıt tanklarında malzeme olarak S235JR (siyah sac) veya isteğe göre paslanmaz sac mevcuttur.

ISITICILI YAKIT TANKI

Yakıt tüketimi için kullanılan yakıtın hava şartlarından gerekli akışkanlığının yetersiz kaldığı içindir yakıt tüketimi inceltilmesi yanmanın ve akışkanlığın artması içindir. Yakıt-yağ türü agır yağların depolanması tanklarında kullanılır. Elektrikli resisatansla da sağlanabilir gibi serpantin ısıtıcı olabileceği gibi.

SİLİNDİRİK VE PRİZMATİK YAKIT TANKLARI

Yakıt tankları yapım ve kullanım şekillerine göre. Yakıt tankı daha yakıtsız kullanışlıdır. Prizmatik yakıt tankı yapımında ise tanka içten gergi cubuğu veya güçlendirici takviye altında aksi halde tankta şekil bozukluğu ve şişmeler içindir.

DİK TİP YAKIT TANKLARI

Tank ucu montaj tankı yetersiz ancak yükseklik yeterli olduğu tercih tercih edilen tank tipidir. Kurulacak alan dar montaj montajı daha kolay kullanım ancak dik tankların montajı zemin mutlaka mutlaka yakıtı güvenli taşıyacak beton kaide ile güçlendirilmiştir.

PAKET TİP (MOBİL YAKIT TANKI)

Yakıt tankları için yakıt deposu bulunmaktadır. Genel olarak yakıt tankı üzerinde Yakıt pompası, Yakıt Sayacı, Seviye göstergesi, Yakıt hortumu, Yakıt tabancası, Yakıt deposu elektrik panosu bulunur. Seçeneğini göre otomasyon, araç tanıma gibi özelliklerde eklenebilir. paket tip mobil yakıt tankları sisteme elektrik verildiğinde kullanılmaya başlanabilir sistemler arasında tercih edilirler.

İZOLASYONLU YAKIT TANKI

İzolasyonlu yakıt tankları hava akımı nedeniyle donma veya yakıt akışkanlığının düşmemesi gerekir tankın dışına koruma amaçlı yalıtım içindirdır. Galvaniz sac, Alüminyum sac veya Paslanmaz sac ile kaplanır. İç kapısında yoğunluğu hava şartlarına göre seçilir.